Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >   Galerie  >  Szalom  >  Kabała

Avi Nachmias, rabin z Kabbalah Centre w Paryżu,
uczeń Ravi Berga zaprasza na wykłady


Kabała

15 czerwca 2003 r.

"Reinkarnacja w świetle kabały"

Wykłady odbędą się

o godz. 15.00

w Galerii Szalom na

krakowskim Kazimierzu

ul. Józefa 16

tel. 12 292 32 70

Koszt wykładu: 51 zł

Kabbalah Centre jest największą na świecie organizacją propagującą Kabałę. Naszym celem jest upowszechnianie starożytnej wiedzy i narzędzi Kabały niezależnie od wiary, rasy i pochodzenia. Jesteśmy organizacją non-profit, naszą jedyną motywacją jest rozwój duchowy. Pomagamy dokonać zmian w życiu przez zrozumienie duchowej natury wszechświata.


WYKŁADY Z KABAŁY w Krakowie

W czerwcu przybywa do Warszawy i Krakowa z wyjątkową wizytą kabalista R Avi Nachmias. Avi Nachmias jest nauczycielem Kabały i obecnie kieruje działalnością Kabbalah Centre w Paryżu. Przy okazji wizyty wygłosi on cykl podstawowych wykładów na tematy związane z różnymi obszarami wiedzy kabalistycznej. Słuchacze będą mieli wiec możliwość zapoznania się z potencjałem tej starożytnej mądrości, jej podstawowymi prawami oraz sposobami ich wykorzystania w procesie osobistej transformacji duchowej. Wykłady te będą również doskonałą okazją do odkłamania stereotypów towarzyszących Kabale od wieków i przekonania się, że ta pradawna nauka jest najcenniejszym drogowskazem dla wszystkich tych, którzy poszukują szczęścia, wolności, spełnienia. Można by zapytać no tak, ale któż właściwie nie chce szczęścia? Przecież wszystkie religie, nurty rozwoju duchowego stawiają sobie podobne cele. Dlaczego zatem nasz świat i życie większości ludzi jest pełne chaosu i wygląda tak jakby osiągnięcie tych celów było niemożliwe? Oczywiście na te pytania nie można udzielić krótkiej odpowiedzi, ale jest tak po części, dlatego że często mylnie interpretujemy dziejące się wokół nas wydarzenia i nie zdajemy sobie sprawy, że chaos, który nas spotyka jest wyłącznie naszym wytworem. Brakuje nam najczęściej klucza i znajomości "reguł gry" do tego, aby zinterpretować nieprzyjemne dla nas wydarzenia. Potrzeba nam też mądrości i wiedzy jak działać, aby życie toczyło się w pożądanym przez nas kierunku przynosząc nam spełnienie pragnień. Od wieków umieli robić to Kabaliści dzięki Księdze Zohar. Księga Zohar napisana została przed około 2000 lat przez Rabbiego Szymona Bar Yochaia zawiera objaśnienia tajemnic zawartych w Księdze Stworzenia, której autorstwo przypisuje się Abrahamowi oraz rozkodowuje niektóre informacje zawarte w Biblii. Przez wieki i przez kolejne pokolenia księga ta była uznawana za księgę magiczną i była w istocie dostępna jedynie dla wtajemniczonych. Działo się tak, dlatego że Zohar z zawartymi w nim ideami i koncepcjami wyprzedzał o wieki możliwości pojmowania kolejnych pokoleń. Zohar już dwa tysiące lat temu opisywał m.in., że Ziemia jest kulą i że ludzie doświadczają dnia i nocy w różnych strefach czasowych. Już wtedy opisywał również moment powstania wszechświata jako eksplozję Wielkiego Wybuchu i opisywał to, że Wszechświat istnieje w dziesięciu wymiarach. Wiele z informacji zawartych w Zoharze potwierdziła dopiero nauka XX w.
Proces ujawniania treści Zoharu następuje powoli od XVI w jednak dzięki takim wielkim autorytetom kabalistycznym XX w. jak R. Aszlag, R. Brandwein, R.Berg nauki Kabały zaczęły być wykładane w sposób przystępny i dzięki temu iloś osób prawdziwie zainteresowanych Kabałą gwałtownie się zwiększa. Kabała dotarła również do Holywood i coraz więcej tzw. sław sięga po jej potencjał, aby nadać swojemu życiu kierunek i sens i dokonać transformacji. Panuje przekonanie, że nauki Kabały są niezwykle trudne do zrozumienia. Avi Nachmias potrafi jednak mówić o niej w sposób niezwykle przystępny tak, że ma się natychmiast ochotę wypróbować i skorzystać z tej mądrości w życiu. Dzięki Kabale można uzyskać odpowiedź na wiele dręczących nas ważnych pytań m.in. takich jak: Dlaczego i w jaki sposób powstał świat? Dlaczego powracamy do naszych negatywnych przyzwyczajeń? Dlaczego unikamy działań, o których wiemy, że są dla nas korzystne? Dlaczego pojawiają się kłopoty w naszym życiu? A co najważniejsze, dzięki technikom i wiedzy oferowanej przez Kabałę możemy rzeczywiście zmienić swoje życie. Wymaga to trochę trudu, ale na pewno warto.

Skorzystaj z tej wyjątkowej wizyty Kabalisty R. Aviego Nachmiasa i weź udział w jego wykładzie, który odbędzie się w niedzielę 15 czerwca od godz. 15.00 do godz. 19.00 w Krakowie w Galerii Szalom ul. Józefa 16 tel. 292 32 70.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie telefoniczne.
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione