Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >   Galerie  >  Szalom wernisaz

GALERIA SZALOM
ZAPRASZA
NA 
WERNISAŻ WYSTAWY
I PROMOCJĘ KALENDARZA
 
WSPÓŁCZESNA
G  R  A  F  I  K  A
P   O   L   S   K   A
2       0       0       3
 
6 marca 2003 r. o godz. 18.00
 

Henryk Ożóg "Altera Pars" intaglio, 70 x 50 cm

Gdański artysta Krzysztof Cybulski postanowił zebrać prace znamienitych polskich artystów grafików i co roku od czterech lat wydaje ten zbiór w przystępnej formie kalendarza. Artyści posłużyli się wieloma technikami, m.in. litografią, akwafortą, akwatintą czy linorytem. Wszystkie prace łączy wysoki poziom i znane nazwiska.

Na kolejnych kartach roku 2003 i w Galerii Szalom zobaczymy prace: Miry Boczniowicz, Przemysława Tyszkiewicza, Krzysztofa Cybulskiego, Andrzeja Załęckiego, Zbigniewa Gorlaka, Rafała Strenta, Leszka Rózgi, Henryka Ożoga, Andrzeja Basaja, Romana Żygulskiego, Wiesława Szamockiego i Cezarego Paszkowskiego.


Serdecznie zapraszamy
Aneta i Karol Kuberscy
Galeria Szalom
ul. Józefa 16
31-056 Kraków
tel. 292 32 70, 430 65 05
e-mail: artszalom@poczta.wp.pl

"Niespełniony wieczór sycylijski"

Leszek Rózga

 

"Wyłudzacze i pyskacze - osobnik II"

Roman Żygulski

 

STYCZEŃ

MIRA BOCZNIOWICZ

Studia we wrocławskiej ASP na Wydziale Grafiki. Dyplom w Pracowni Grafiki Artystycznej prof. A. Basaja i w Pracowni Malarstwa prof. A. Klimczaka -Dobrzanieckiego. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Twórczość w zakresie malarstwa, grafiki, mulimediów. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

LUTY

PRZEMYSŁAW TYSZKIEWICZ

Studia w PWSSP we Wrocławiu. Obecnie pracuje w macierzystej Uczelni jako adiunkt w Pracowni prof. H. Pawlikowskiej. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie grafiki. Uprawia grafikę warsztatową w technikach druku wklęsłego (miedzioryt, akwaforta, akwatinta).Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach muzealnych i prywatnych.

 

MARZEC

KRZYSZTOF CYBULSKI

Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Autor pomysłu i projektu kalendarza. (4 edycja) Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych. Uprawia grafikę artystyczną (linoryt) i projektowanie graficzne.

 

KWIECIEŃ

ANDRZEJ ZAŁĘCKI

Studia w PWSSP w Poznaniu. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie prowadzi Pracownię Grafiki Artystycznej. Uprawia grafikę warsztatową (linoryt), użytkową, rysunek i malarstwo. Prace artysty prezentowane były na ponad 30 wystawach indywidualnych i ok. 150 zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

 

MAJ

ZBIGNIEW GÓRLAK

Studia w PWSSP w Gdańsku. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi Pracownię Litografii. Uprawia grafikę warsztatową (litografia), rysunek, malarstwo. Autor ponad 20 wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych zbiorach publicznych i kolekcjach prywatnych.

 

CZERWIEC

RAFAŁ STRENT

Studia w warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa. Obecnie profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawia malarstwo, grafikę warsztatową (akwaforta, akwatinta) i rysunek. Autor ponad 40 wystaw indywidualnych, uczestnik ok 300 zbiorowych najważniejszych wystaw grafiki w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach muzealnych i prywatnych.

 

LIPIEC

LESZEK RÓZGA

Studia w PWSSP w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1967 r. związany pracą dydaktyczną z PWSSP w Łodzi. W 1979 uzyskał stopień profesora. Od 1954 r. uczestniczy w ponad 500 wystawach w Polsce i za granicą oraz w ok. 150 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat ok. 60 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych. Twórczość w zakresie grafiki, rysunku i malarstwa. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

SIERPIEŃ

HENRYK OŻÓG

Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Uprawia grafikę, malarstwo i rysunek. W grafice najchętniej posługuje się technikami metalowymi stosując: akwatintę, suchą igłę, miękki werniks. Laureat wielu nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

WRZESIEŃ

ANDRZEJ BASAJ

Studiował w PWSSP we Wrocławiu. Profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Kierownik Katedry Grafiki Warsztatowej. Od 1970 r. brał udział w około 200 prezentacjach sztuki polskiej w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych. Uprawia grafikę warsztatową: litografię, akwafortę, akwatintę. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

PAŹDZIERNIK

ROMAN ŻYGULSKI

Studiował w ASP w Krakowie. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie prowadzi Pracownię Litografii. Brał udział w przeszło 80 wystawach zbiorowych i 20 indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych. Uprawia głównie litografię, malarstwo i rysunek. Zajmuje się również urządzaniem wystaw zbiorowych - jako pomysłodawca, projektant i komisarz. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

LISTOPAD

WIESŁAW SZAMOCKI

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brał udział kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt, digital print), plakatem, rysunkiem. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

 

GRUDZIEŃ

CEZARY PASZKOWSKI

Studiował w PWSSP w Gdańsku. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Kierownik Katedry Grafiki Warsztatowej.

W grafice często posługuje się technikami metalowymi stosując: akwatintę, akwafortę, suchą igłę, miękki werniks. Brał udział w kilkudziesięciu najważniejszych wystawach zbiorowych i kilkunastu indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych. Prace znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych.

Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione